Про судову практику в справах про . від 07.02.2003 2
296 і 119. Як правило, для кваліфікації злочину проти життя не має значення час його скоєння. Виняток – умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини, конструктивною ознакою якого є його вчинення під час пологів або відразу після пологів (ст. 17 КК). Кримінальні правопорушення проти життя та здоров’я особи – це суспільно небезпечні та протиправні діяння, що посягають на життя й здоров’я особи, руйнують і спотворюють ці найцінніші блага, а також наражають на небезпеку заподіяння їм шкоди. Розглядаючи об’єкт цих посягань, слід пам’ятати…
Погроза вбивством. Розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби. Незаконне розголошення лікарської таємниці. Поняття і види злочинів проти здоров’я. Безпосередній об”єкт злочинів проти здоров’я особи. Самогубство та замах на самогубство як акт самостійного добровільного уходу особи з життя не розглядається як злочин за чинним українським законодавством, однак згідно з релігійними поглядами вважається тяжким гріхом. Усі статеві злочини можуть бути вчинені тільки шляхом дій, які об’єктивно мають сексуальну природу.
Для кваліфікації вчиненого за відповідним пунктом ч.2 ст.115 КК України повинно бути визначено, що винний достовірно знав про малолітній вік потерпілої особи або за обставинами справи повинен і міг це припускати. Ті ж правила застосовуються при кваліфікації вбивства жінки, яка завідомо для винного перебувала у стані вагітності. Винний міг припускати, що потерпіла вагітна відповідно до зовнішніх ознак вагітності або із інших джерел знав про стан вагітності потерпілої. Регулює відповідальність за злочини проти життя та здоров’я особи. Оскільки самогубство або замах на нього кримінальної відповідальності не тягне, підбурювання до самогубства і пособництво в самогубстві також не караються законом. Підбурювання до самогубства або пособництво в самогубстві особи, яка через вік або стан психіки не могла усвідомлювати свої дії чи керувати ними, кваліфікується як умисне вбивство за умови, що самогубство мало місце.
Відмінність цього злочину від тілесного ушкодження, пов’язаного з перериванням вагітності. Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби. Неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило зараження особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби.
118 КК, є особа, яка перевищує межі потрібної оборони або заходи, необхідні для затримання злочинця. Із суб’єктивної сторони злочини проти життя та здоров’я особи можуть бути вчинені як умисно, так і через необережність (умисне вбивство і вбивство через необережність). А необережність – як у вигляді злочинної самовпевненості, так і недбалості. Слід зазначити, що в інших розділах Особливої частини КК також є багато статей, які передбачають відповідальність за злочини, пов’язані із заподіянням шкоди життю та здоров’ю особи. Але у таких випадках шкода вказаним об’єктам заподіюється у зв’язку з посяганням на інші суспільні відносини, які становлять основний об’єкт посягання, а життя та здоров’я особи виступають як додаткові об’єкти, без яких посягання на основний об’єкт неможливе. Наприклад, розбій (ст. 187) має основним безпосереднім об’єктом власність, а додатковим об’єктом – життя та здоров’я потерпілої особи.
115 КК України. Хуліганство й наступне вбивство особи, яка припиняла ці дії, належить кваліфікувати за відповідною частиною ст.296 і п.8 ч.2 ст.115 КК України. Винний причетний до викрадення людини або захоплення, як заручника. Мотив такого вбивства повинен мати зв’язок із даним кримінальним правопорушенням. Суб’єктивна сторона злочину, який розглядається — прямий умисел.
Злочини проти життя. Загальна характеристика. Поняття вбивства та його види.
Некримінального законодавства, до якого відсилають статті цього Кодексу. Серед основних видів покарання переважну більшість становить позбавлення волі на певний строк, яке застосовано до 26 осіб по 12 кримінальним провадженням та обмеження волі , що застосований до 8 осіб. Підвищена чіткість. Цей режим встановлює підвищену чіткість і контрастність тексту і виділяє активні елементи сторінки. Це корисно для слабозорих людей і користувачів, які потребують посилення сприйняття. Кожен вид зазначених злочинів може бути відповідним чином класифікований.
Загальна характеристика злочинів проти життя та здоровя особи.
Суб’єктивна сторона злочинів, що посягають на життя, характеризується виною у формі як умислу, так і необережності. Необережна форма вини у разі вбивства (ст. 119 КК) може бути виражена як у вигляді злочинної самовпевненості, так і злочинної недбалості. У разі доведення до самогубства (ст. 120 КК) суб’єктивна сторона може мати вигляд умислу або необережності. Теоретично не виключено, що у разі доведення до самогубства двох або більше осіб (ч. 2 ст. 120 КК) щодо деяких з них у наявності буде умисел, а щодо інших – необережність. У частині першій ст.115 КК України закріплене визначення вбивства.
Інколи обов’язковими із суб’єктивної сторони можуть бути і інші ознаки. Зокрема, мотив вчинення злочину (вбивство з корисливих мотивів), мета вчинення злочину (катування з метою примусити потерпілого до вчинення певних дій проти його волі); емоційний стан (умисне тяжке тілесне ушкодження у стані афекту). Умисне вбивство особи чи її близького родича у зв’язку з виконанням цією особою службового або громадського обов’язку (п. 8 ч.2 ст.115 КК України). Для правильної кваліфікації вчиненого за п. 2 ст.115 КК України потрібно визначитися із термінами, які використані законодавцем у даному виді вбивства. Так, під службовим обов’язком розуміється діяльність особи, яка входить до кола її повноважень.
121 ч.1 КК України, та призначив йому покарання у вигляді 5 (п’яти) років позбавлення волі, але підставі ст. 75 КК України особу звільнено від відбування основного призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк в 1 (один) рік. Також 11 кримінальних провадження надійшло за ст. 121 КК України (умисне Linkewey тяжке тілесне ушкодження), з них розглянуто з постановленням обвинувального вироку 8 справ. Загалом за 2015 рік до Київського районного суду м. Одеси надійшло 62 обвинувальних актів за даною категорією справ. Проведене узагальнення показало, що найбільше обвинувальних актів за вказаний період надійшло за ст.
Якщо винний крім вбивства з хуліганських мотивів вчинив інші умисні дії, що грубо порушують громадський порядок і виражають явну неповагу до суспільства, то вчинене ним належить кваліфікувати за п. 115 і ст. Хуліганство, що тягне за собою необережне позбавлення життя людини, не містить складу злочину, який розглядається, і має кваліфікуватися за відповідною частиною ст.
Еще по теме 13. Злочини проти життя, їх загальна характеристика і види.:
Посягання на плід після початку пологового процесу є посяганням на життя новонародженої дитини. Внутрішньоутробне знищення плоду до початку пологового процесу може розглядатися як переривання вагітності. Кримінального правопорушення до кінця, то вчинене кваліфікується, як закінчений замах на вбивство. Якщо вбивство, вчинене виконавцем, не охоплювалося умислом інших співучасників кримінального правопорушення, до відповідальності за вбивство, притягається тільки виконавець (має місце ексцес виконавця). Інші кримінальні правопорушення, що становлять небезпеку для життя та здоров’я особи. Суб’єктом цього злочину може бути тільки мати. Співучасники у вбивстві матір’ю новонародженої дитини несуть відповідальність за статтями 27 і 115.